Mobil Menü:

aşk ve sevgi farkı - Arkadaş Arıyorum

aşk ve sevgi farkı

Aşk, hem bir kişi hem de biri aşık olduğunda gerçek duygulara gönderme önem veren bir durumudur. Sevgi, yalnızca bir kişinin başka bir kişi için duyguları olduğunda söz eden bir durumdur. Aslında kabul etmesek de aşk ve sevgi farkı oldukça az gibi görünse de aslında biz kabul etmesek bile ikisi arasında az da olsa çok da olsa belli başlı farklar vardır.

Sevgi birisini karşılık beklemeden huyu güzel bir insan kalbi temiz bir insan olduğu için seversin. Bu iyi bir insan kişi dersin. Sevgi geneldir. Ailenden birisi olsun çevrenden birisi olsun senin tanıdığın birisi olsun seversin ve ona karşı saygı ve sevgi beslersin. Karşılık beklemene gerek yoktur beklemezsin de. Ancak aşk öyle olmuyor aşk iki tarafın bazı durumlarda karşılıksız da oluyor ama gönülden kalben ruhen mantıken sana ruhuna hayatına en uygun olduğunu ve aşık olduğun kişidir. Ona karşı beslediğin duygu sevgiden saygıdan her şeyden daha güçlüdür. Ve bazı durumlarda karşılık bulamadığın zaman aşk acısı çekmek her şeye bedel olabiliyor. O kadar acı veriyor o kadar kalbini acıtıyor ki bu durumu ancak yaşayan bilebilir. Bence aşk ve sevgi farkı bu kadar basit şey değil. Açıklamaya kalksak benim için sayfalar yetmez. Ama ne olursa olsun bence sevgi de olsun aşk da olsun bu duyguyu vereceğin kişi anlamını bu duyguların değerini buna değecek birisi olmalı. Çünkü yanlış kişiye aşık olursan sen ne kadar senin için doğru olduğunu düşünsen de o kişi yanlış kişi ise senin kalbini acıtır seni yakar. Aslında bir kişiye önce aşık olursun seversin sonra büyük bir sevgi olur içinde sonra bir gün o aşk bitse aranızdaki büyük duygular bitse bile o sevgi halen içinizde kalbinizde halen olur.

Bana göre aşk ve sevgi farkı bu kadarı ile kalmıyor. Yani az da çok da olsa biraz fark var.Ve öncelikle birisine aşık olduğunuzda onu sonradan sevebilirsiniz. Ancak sevgi den önce aşk olur sevgi sonra gelir. İlk sevip sonradan aşık olan ben görmedim açıkcası varsa da bilmiyorum. Duymadım yaşamadım o duyguyu ancak kendi yaşadığımı kendi hissettiğim duyguları söyleyebiliyorum size anlatabiliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dul Bayan Arkadaş, Sitesi, Bayan Arıyorum, numara, ilan Sitesi tüm üyeler için tamamen ücretsiz arkadaşlık siteleri'dir, Arkadaşlık Sitesi hiçbir nedenle hiçbir üyesinden herhangi bir ücret talep etmez Arkadaşlık Sitesi arkadaşlık siteleri arasında lider konumdadır Tabiki bunu Siz değerli üyelerimizin desteği ile başarmıştır, Arkadaşlık Sitesi ücretsiz arkadaşlık siteleri'nin lideri olmaktan gurur duymakta olup yeni nesil mobil uyumlu ücretsiz arkadaşlık sitesi olarak yayın hayatına devam edecektir üyelerinden aldığı güçle bilinen birçok arkadaşlık siteleri'ni geride bırakan Arkadaşlık Sitesi'ta hiçbir ücret ödemeden arkadaşlarınızla ücretsiz olarak mesajlaşabilirsiniz Arkadaşlık Sitesi'a gösterilen ilgiden dolayı tüm üyelerimize teşekkür eder mobil uyumlu arkadaşlık siteleri ile yeni arkadaşlar edinmenizi temenni ederiz.
İşbu sayfasında bulunan fotoğraflar, hakkında yazısı, şehir, meslek, fiziki özellikleri belirten veriler ve diğer tüm bilgilerin doğruluğu/yanlışlığı/güncelliği, bu iletii yaratan GERÇEK kişinin sorumluluğunda olduğu gibi kişinin kendi beyanına aittir. ileti bilgilerinin eksikliği, yanlışlığı, hatalı olması ya da güncel olup/olmama durumu bizi bağlayıcı olmadığı gibi, bu ileti ile ilgili şikayet olmaması, kişinin sözleşmelerimizi ihlal etmemesi, kendi isteği ile üyeliğini sonlandırmaması veya teknik bir sorun oluşmaması hâlinde bu ileti servislerimiz aktif olduğu sürece yayında kalmaya devam eder. Tüm iletiler -bu ileti dahil- sadece ilk kayıt zamanında tarafımızdan kontrol edilir, sonraki aşamalarda ileti resim(ler)i hariç eklediği/değiştirdiği veriler her hangi bir kontrole tabi olmadığı gibi bizi (Arkadaşlık Sitesi) bağlayıcı da değildir.
Aşk Sevgi Sözleri - Dost ve Sevgiliye Sözler © 2015